Насамперед, рослинний грунт має бути пухким і нейтральним, не кислим! Найкраще постачальника вибирати за рекомендацією своїх знайомих, які вже замовляли цей матеріал для озеленення.
Перед замовленням чорнозему попросіть у постачальника фото і, бажано, аналіз ґрунту - це допоможе уникнути неприємних нюансів, які можуть виникнути під час отримання матеріалу. Як правило, якщо у постачальника є фото і аналіз - значить, компанія співпрацює з садовими центрами та аграрними підприємствами, і якість ґрунту має бути гарною.
Також слід розуміти, що є недобросовісні постачальники, які возять торф під виглядом чорнозему. Торф - красивий, чорний, але він потребує в чотири рази більше вологи, і його агрохімічні властивості не підходять для влаштування газону.
На чистому торфі води на полив буде витрачатися набагато більше, але трава все одно буде повільно сходити і жовтіти. Торф можна хіба що підмішувати в чорнозем, щоб його розпушити, але навіть тоді він має бути саме низинний і нейтральний.
Як розрахувати потрібний обсяг чорнозему на ділянку?
- Вирахуйте площу ділянки, наприклад: 40м (довжина) х 25м (ширина) - виходить 1000м²
- Відніміть площу будинку, доріжок, та інших зон ділянки, де чорнозем не потрібен. Наприклад, з будинком 20м х 17м: 1000м² - 340м² = 660м²
- Типовий шар під газон - це 15см, тому об’єм буде 660м² х 0.15м = 99м³
- Ґрунт при таких роботах завжди “сідає”, тож врахуйте коефіцієнт ущільнення чорнозему (1.3): 99м³ х 1.3 = 129м³
На цьому прикладі, необхідний об’єм чорнозему становить 129м³, або якщо в тоннах - то 129м³ * 1.66т/м³ = 214т.
Будьте уважні при розрахунках! Завезти чорнозем на етапі планування за допомогою екскаватора - набагато дешевше, ніж потім заносити вручну. Якщо фундамент закладено і паркан вже зведено - компенсувати можливу нестачу вийде набагато дорожче.
Дотримуючись всіх перерахованих вище рекомендацій, Ви не зробите помилок при замовленні чорнозему і підрахунку потрібного обсягу ґрунту.
Благоустрій газону
Заздалегідь подумайте про автоматичний полив газону - це істотно заощадить Ваш час і надасть газону пишності та свіжості природного кольору трави.
Пам’ятайте, що полив потрібно вмикати за 2 години до сходу сонця - так трава не буде жовтіти, і матиме природний зелений колір.
Найкраще полив зав’язати на програматор, яким ви можете керувати з технічного приміщення вашого будинку, і виставляти час та дні поливу газону.