У сфері озеленення та ландшафтного дизайну важливу роль відіграє якість ґрунту, адже саме від цього залежить, як добре зростатимуть посаджені рослини, а відповідно і краса ділянки загалом. Отже, дуже важливо підтримувати необхідну концентрацію мікроелементів та поживних речовин у ґрунті.
Що являє собою матеріал?
Торф – це теж свого роду ґрунт, але він складається з залишків рослин, що перегнили й моху. Утворюється в умовах високої вологості та відсутності кисню, тому найчастішими місцями добування торфу є озера. Основні види торфу – верховий та низинний.
Верховий торф
Цей матеріал знаходиться на поверхні полів та заболочених ділянок. Реакція кисла – рН 3.0-4.0. Містить мало мінеральних речовин, тому погано підходить для підживлення ґрунту.
Використовується для таких цілей:
- основа для покращення ґрунту в теплицях, а також для розсади;
- аерація та розм’якшення глинистих ґрунтів;
- зменшення вологості піщаних ґрунтів;
- мульчування;
- гарна основа для хвойних рослин;
- взимку – зберігання у теплі кореневої системи дерев;
- нейтралізує запахи – підходить для компостування відходів.
Низинний торф
Даний вид навпаки проростає в низинних болотах, а важливим фактором є наявність ґрунтових вод, з якими низинний торф отримує всі мінеральні речовини. Його реакція ближче до нейтральної – рН 5,6-7. Широко застосовується в садівництві та озелененні, зокрема для збагачення ґрунту поживними речовинами, причому вирівняти їх концентрацію низинний торф здатний навіть у найгірших за якістю ґрунтах – глинистих, піщаних та важких суглинках.
Склад матеріалу
У середньому торф містить не так багато мікроелементів, однак саме такий набір речовин і необхідний рослинам для повноцінного проростання.
Основними є:
- азот – 1,57%. Важливо пам’ятати, що азот у чистому вигляді рослини майже не споживають, тому для кращого засвоювання цієї речовини торф слід підігрівати до 60 ° перед внесенням у ґрунт. Такої температури можна досягти простим компостуванням торфу;
- гумінові кислоти – 34%;
- кальцій – 0,97%;
- калій – 0,05%;
- фосфор – 0,06%;
- цинк – 1,53 мг/кг.
Як правильно використовувати?
- Перед внесенням торф бажано аерувати для того, щоб уникнути попадання в ґрунт токсичних продуктів, що утворилися в умовах нестачі кисню. Також рекомендується попередньо компостувати торф із невеликою кількістю дернової землі, гною або мінеральних добрив для досягнення максимального ефекту.
- Низинний торф дуже важливо вносити безпосередньо в перекопаний ґрунт, тому що на поверхні він швидко висихає і втрачає значну частину мікроелементів. Глибина перекопування має становити не менше 30 см.
- Матеріал дуже добре зберігає всі речовини, що містяться в ньому, а тому вносити його можна навіть взимку.
- Варто пам’ятати, що внесення має бути рівномірним. Не варто повністю покривати ґрунт шаром торфу, тому що рослини здатні засвоїти лише певну дозу – 5% органічних речовин у ґрунті.
- Для підтримання такої концентрації необхідно внести близько 50 кг торфу на 1м2.
- Щоб знизити кислотність ґрунту, його потрібно вносити у вигляді суміші з вапняним борошном із розрахунку 5 кг на 100 кг торфу.
Якщо перед вами стоїть завдання досягти якісного результату при посадці рослин для будь-яких цілей, будь то озеленення ділянки або формування тепличного ґрунту, додавання торфу буде для вас чудовим рішенням. Замовити торф Ви можете користуючись послугами нашої компанії.