Відсипка дороги. З яких матеріалів відсипати дорогу не дорого, але якісно.

Всі задають питання: як зробити дорогу не дорого?

Дорога из кирпичного бояДля відсипки якісної, недорогої дороги використовуються такі матеріали, як:

цегельний бій;

– подрібнений бетон фракції 0-80 – так само його називають вторинний щебінь;

– щебенево-піщана суміш фракції 0-40 і 0-80, в простолюдді – ЩПС;

– чорний щебінь – подрібнений асфальт зі щебенем;

асфальтна крихта або крихта з-під фрези.

Якщо ми говоримо про сільські, тимчасовоі дороги, дороги в котеджному містечку, проблемноі дорогиз піску або глини – всі ці матеріали будуть найкращими і найбільш бюджетними для відсипання доріг.

Як зробити дорогу самостійно?

Найпростіше найняти екскаватор JCB 3 або JCB 4 і КАМАЗ, які в парі зроблять підготовку під основу дороги, так зване «корито». Розміри корита визначаєте Ви самі, в залежності від того, якої ширини дорогу хочете зробити. В основному ширина корита робиться 3,5-4 метра – для того, щоб машини могли роз’їхатися. Глибину корита варто робити не менше 20-25 см. Довжину дороги визначаєте Ви самі.

Технологія підготовки «корита».

Для початку – потрібно розмітити кілочками напрямок дороги, після – екскаватор ковшем вибирає грунт на позначку -25 см і вантажить на КАМАЗ, який його вивозить.

Відсипка дороги.

Цегляний бійНа нижній шар укладаємо цегельний бій або подрібнений бетон фракції 0-80 шаром в 15-20 см. Якщо по дорозі буде їздити великовантажна техніка – рекомендується робити відсипання цегляним боєм, якщо вже всі побудувались і в основному по дорозі їздять тільки легкові автомобілі – можна відсипати подрібненим бетоном. Після цього потрібно закатати нижній шар катком 5-7 тонн і візуально підрівняти місця просідання. Далі – можна укладати верхній шар дороги. Для цього нам знадобиться асфальтна крихта з-під дробарки або з-під фрези (вони трохи відрізняються за ціною, але і якість верхнього шару буде різним: для більш гладкого – рекомендується використовувати асфальтову крихту з-під фрези – вона дрібніша і краще підходить для укатки). Після розподілу верхнього шару – знову укатуємо матеріал катком, в місцях нерівностей знімаємо невеликий шар, в місцях просідання – підсипаємо і укатуємо катком.

Так само важливо зробити ухил полотна, щоб вода не стояла на дорозі.

Ось простий, але дієвий приклад того, як можна зробити дорогу самому без залучення будівельної компанії і без дорогих матеріалів, таких як щебінь різних фракцій і без використання нового асфальту.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *